Halkalı Merkez Mah. Tıgılay Cad. No:36 Küçükçekmece / İstanbul

Plastik Palet

Anasayfa » Plastik Palet

Plastik Palet

PALET NEDİR VE KULLANIM ALANLARI NERELERDİR?

 

Palet, özellikle sanayi alanında değişik amaçlar için kullanılabilen geniş bir levha olarak tanımlanır. Paletler sıklıkla yük taşıma ve yükü ambalajlama işleminde kullanılmaktadır. Ayrıca dış ticaret içinde paletler kullanılmaktadır. Birçok çeşidi bulunan paletler işte kolaylık sağladığı için günümüzde sıklıkla kullanılmaktadır. Çeşit bakımında oldukça alternatif sunulmaktadır fakat sağladığı kolaylık ve avantaj açısından plastik palet oldukça çok tercih edilmektedir.

 

PLASTİK PALET ÖZELLİKLERİ

 

Plastik paletlerin diğer paletlere oranla daha çok avantajı tercih edilmesinin bir sebebidir. Diğer paletlere oranla plastik palet servis ömrü daha uzundur ve yaklaşık olarak 100 – 150 seyahat arası bir ömre sahiptirler. Bunun yanı sıra plastik paletler daha hafif özellikte olup diğer paletlere oranla daha fazla dirençlidir ve genellikle 80-120 ebatlarında üretilmektedir. Ayrıca belirli standartlara uygun olarak ve profesyonel bir şekilde üretilen bu paletler uluslararası onaylı olup kullanım sırasında bir sorun ile karşı karşıya kalma riskini de en aza indirmektedir. Plastik palet satın alınırken paletlerin onaylı olup olmaması durumuna dikkat edilmeli ve onaylı olmayan palet çeşitlerinden uzak durmak gerekir. Plastik paletlerin de kendi içerisinde türleri vardır. Her türün kendine özgü bir taşıma kapasitesi ve direnci bulunmaktadır.

 

PLASTİK PALET AVANTAJLARI

 

Plastik paletler oldukça çevre dostudur ve aynı zamanda doğa ile uyumludur. Plastik paletlerin yapım aşamasında plastik kullanıldığı için geri dönüşümü mümkün olan bir üründür. Geri dönüşüm sayesinde geri kazanılması mümkündür. İçeriğinde plastik olmasından dolayı yağ, asit ve kimyasal maddelerden etkilenmezler. Bu yüzden de kimyasal ve asitli maddelerin taşınmasında sıkça tercih edilirler. Yine plastikten üretilmesinin bir avantajı olarak bünyelerinde bakteri, mantar ve nem taşımayan plastik palet oldukça avantajlı bir üründür ve kullanım alanı oldukça geniştir.

 

Ayrıca ahşap paletlerde olduğu gibi çivi ve kıymık batma tehlikesi de bulunmamaktadır. Kimya sanayi başta olmak üzere bu paletler gıda sanayisinde, otomotiv sanayisinde ve daha birçok sanayide kullanılmaktadır. Çoğu iş yerlerinde palet kullanımı zorunlu tutulmuştur. Palet kullanımı zorunlu olan iş yerlerin birçoğu plastik palet kullanmayı tercih etmektedir.

 

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: