Halkalı Merkez Mah. Tıgılay Cad. No:36 Küçükçekmece / İstanbul

Palet Dekorasyonu

Anasayfa » Palet Dekorasyonu

Palet Dekorasyonu

Bu sayfamızda siz değerli ziyaretçilerimize palet dekorasyonu ile ilgili bilgiler verip çeşitli palet dekorasyon fikirleri paylaşacağız.

Palet Ayakkabılık

 

Paspasta biriken ve kuruyunca etrafa dağılan çamurlar palet ayakkabılık modelleriyle kolayca kurutulabilir. Kasalar ve tahta paletler yardımıyla hazırlanacak portatif bir ayakkabılık dağınık bir şekilde kalan ayakkabıların derli toplu durmasına ve kolay seçilmesine imkan tanır.

Ayakkabınızı Giyerken Ayakta Kalmayın

 

4 palet kullanılarak basit bir şekilde hazırlanacak ayakkabılık altına ölçüye uygun tekerlekler takılarak dönemsel olarak farklı alanlarda konumlanması sağlanabilir. Aralara konacak renkli raflar sayesinde en az iki katlı bir ayakkabılık düşük maliyetlerle evde kısa sürede hazırlanabilir.

 

Ev dekorasyonuyla uyumlu bir şekilde boyanacak olan palet ayakkabılığın üstüne süngerle kumaş kaplanarak oturma ünitesi de tasarlanır. Misafirlerin evden çıkma telaşı içinde oturarak giyinmelerini sağlayan ünite ortada kalan tüm ayakkabı, terlik, boya malzemesi ve çekecek gibi yardımcı malzemeleri de göz önünden alır.

 

Geri Dönüşüm Projelerini Hayata Geçirebilirsiniz!

 

Birer geri dönüşüm projesi olarak görülecek ahşap paletler veya kasalar yardımıyla ev dekorasyonunda yaratıcı fikirler hayata geçirilebilir. Yatay veya dikey olarak duvara monte edilebilecek ürünler, yerde de tekerlekli olarak kullanılabilir. Yaşam alanlarını düzenlemek ve işlevsel bir hale getirmek için tercih edilen paletler sayesinde yaşam alanınızı kendi tercihlerinize göre dekore edebilir ve bu iş için yüksek maliyetler ödemek zorunda kalmazsınız.

 

Farklı büyüklüklerde hazırlanan ahşap paletler duvara monte edilerek iç ve üst kısımları ayakkabılık olarak kullanılabilir. Mevsime uygun bitkilerin teşhir edildiği raflarda ayakkabıların bulunduğu ortam renklendirilebilir.

 

Palet Yatak

 

Paletler eşya taşımak için kullanılan dayanıklı ve sağlam malzemelerdir. Palet yatak çeşitli modellerde sadece palet ve birkaç yardımcı malzeme ile oldukça şık ve dekoratif biçimde yapmaktadır. Paletlerin her birinin eni ve boyu kesilerek ayarlanabilir. Dolayısı ile yatağınız tek kişilik, çift kişilik ya da battal boy olarak istediğiniz gibi sizin tarafından tasarlanabilir.

palet-yatak

Paletten Yatak Yapımı

 

Paletten yatak yaparken istediğiniz boyutlara göre 4 ya da 8 palet kullanmak yeterli olacaktır. Alçak yer yatakları için 4 palet, daha yüksek yataklar içinse 4 altta 4 üstte olmak üzere palet birbirine monte edilmelidir. Paletler ahşap malzemeler oldukları için boyama seçeneği de mevcuttur. Sprey boya ya da yağlı boya tekniği kullanılarak boyanan paletlerde istediğiniz renkte yatağa sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda palet yataklar üzerine minder ya da ince bir sünger koyularak sofa, bahçe yatağı ya da koltuk şeklinde de kullanılabilir.

 

Palet Edinin

 

Paletin bir diğer özelliği de sağlam olması ve üzerinde yüzlerce kilo yükü taşıyabilir olmasıdır. Bu durum da paletlerin yatak olarak, şarap rafı olarak ya da masa olarak kullanımını sağlamaktadır. Palet yatak yaparken isterseniz montaj ve birleştirme işlemi tamamlandıktan sonra da motorlu testere ile kenarlardan kesilerek kare, dikdörtgen ya da dairesel şekiller verilebilir. Paletlerin içerisinde kırık kısım olmaması varsa da bu kısımların çivi ile onarım yapıldıktan sonra montaj işlemine devam edilmesi gerekir.

 

Palet Koltuk

 

Paletler ahşaptan ya da plastikten yapılmış olan yük taşıma gereçleridir. Plastik olan paletler tek parça ve farklı renklerde iken ahşap paletler birkaç parçanın çivi ile sağlam şekilde çakılmasından oluşmuştur. Ahşap paletler sağlamlık özelliği ile sadece yük taşımak için değil başka alanlarda da kullanılırlar.

palet-koltuk

paletten-koltuk

En çok kullanıldığı alan ise dekorasyon ve mobilyadır. Paletlerden yapılan yatak, koltuk, masa ve şaraplık gibi eşyalar hem farklı hem otantik hem de pratiktir. Palet koltuk ise paletin en sık kullanıldığı ürünlerden birisidir.

 

 

 Palet Koltuk Yapımı

 

Palet koltuk yapmadan önce yapacağınız modeli tasarlamanız gerekir. Koltukları tekli tekli ya da uzun bir sofa şeklinde yapabilirsiniz. Buna göre ihtiyacınız olan palet sayısı da değişecektir. Paletler çok yüksek olmadığından koltuk yaparken yüksek olması isteniyor ise 2 ya da 3 palet üst üste gelmelidir. Eni büyük olan paletler kesilerek kullanılabilir ya da koltuk yaparken yarım palet adı verilen küçük paletlerden de edinebilirsiniz.

 

Koltuk Olarak Kullanımı

 

Paletlerin iskeleti ahşap olduğu için mutlaka üzerine kalın minderler ve kalın yastıklar hazırlanmalıdır. Koltuk arkalıkları bir duvara verilebileceği gibi aynı zamanda paletten de arkalıklar yapılabilir. Yan yana birleştirilen paletler için ise uzun koltuk minderleri kullanılabilir. Paletler ve koltuklar istenirse ahşap boyası ile istenen renge boyanabilir ve akrilik boya ile de üzerine küçük desenler yapılarak daha farklı bir eşya haline de getirilebilir.

 

Paletten dekorasyon nasıl yapılır veya Ahşap Paletten neler yapılır gibi sorularınızı cevaplamaya devam ediyoruz.

 

Palet Oturma Grubu

 

Paletten yapılan eşyalara alternatif bir bakış

 

Son zamanların dekorasyon modalarından biri de paletten ev eşyaları yapmaktır. Asıl kullanım alanı tonaj olarak ağır malzemelerin kolaylıkla taşınmasını sağlamak olan paletlerin biraz hayal gücüyle ev eşyalarına dönüştürülmesi oldukça iyi bir fikir olarak karşımıza çıkıyor. Masa-sandalyeden sehpalara, kitaplıktan kanepeye, hatta oturma grubuna varıncaya kadar paletlerden her türlü eşyayı yapmak mümkün. Üstelik bu yöntem oldukça ekonomik.

paletten-oturma-gruplari

paletten-oturma-gruplari

 

Palet Oturma Gruplarının Kullanım Alanları Nerelerdir?

 

Palet oturma grupları daha çok bahçe ya da balkonlarda tercih edilmektedir. Bu yöntemi tercih edenlerin çoğu ise özgür ruhlu gençler, özellikle öğrencilerdir. Çünkü palet oturma grupları farklılığı ve şıklığının yanı sıra normal bir oturma grubuna göre de daha ekonomiktir.

 

Paletten Oturma Grubu Nasıl Yapılır?

 

Şık ve kullanışlı bir palet oturma grubu yapmak için öncelikle oturma grubunun genişliği ve yüksekliği belirlenmelidir. Bilindiği üzere paletlerin boyu genellikle standarttır. Dolayısıyla bir kanepe genişliğini sağlamak için iki paletin yan yana konması yeterli olacaktır. Normal boyutta bir kanepenin yüksekliği isteniyor ise yan yana konulan iki paletin üzerine aynı şekilde iki palet daha koymak gerekmektedir. Tabi bu işlemler yapılmadan önce paletler güzelce temizlenmeli, istenilen renge boyanmalıdır. Doğal bir görünüm arzu ediliyorsa paletlerin zımparalanıp verniklenmesi yeterli olacaktır.

 

Yan yana ve üst üste konulan paletler vidalarla bir birine montelendikten sonra üzerlerine uygun boyutta hazırlanmış minder ve yastıklar konması oturma grubunun bir parçası olan kanepe kullanıma hazır olacaktır.

 

 

 

 

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: