Halkalı Merkez Mah. Tıgılay Cad. No:36 Küçükçekmece / İstanbul

İkinci El Palet

Anasayfa » İkinci El Palet

Uzun yıllardan günümüze kadar birçok sektörde kullanılan palet bu sektörlerin büyük ihtiyaçları arasında yer alır. Her gün birçok firma piyasaya süreceği ürünü depolardan ya da taşıma noktalarından ihtiyaca göre değişim gösteren palet çeşitleri ile taşınmasını sağlar.

 

Palet ticaret sektöründe büyük bir yeri olsa da belirli bir maliyeti de peşinden getirir. Maliyet hesapları yapan firmalar adına ikinci el palet çeşitleri de palet sektöründe önemli bir yeri vardır. Yeni üretilen palet çeşitlerine nazaran son derece uygun fiyatlı ve kaliteli paletler ile birçok firma palet maliyetini oldukça düşürerek ikinci el palet tercih etmektedir.

 

Palet Çeşitleri

 

Taşımacılıkta kullanılan paletler boyut ve şekline göre çeşitlendirilir. Firmaların İhtiyaçları doğrultusunda çeşitlilik gösteren tüm paletleri ikinci el palet olarak da bulmak mümkündür. Ahşap ve plastik olarak farklılık gösteren paletler boyut ve kullanılan malzemeye göre çeşitlilik gösterir. Temizliğine önem veren firmaların tercihi plastik paletten yana olurken diğer firmalar ahşap paleti tercih eder.

 

Palet seçimi firmaların ihracat yapacağı ülkeye göre değişiklik gösterir. Firmalar kendilerine uygun palete karar verip yükleme işlemlerinde tercih etmiş oldukları paletlerini kullanırlar. Bu sayede firmaların depolarken ya da yükleme aşamasından karşılaşabilecekleri birçok sorunun önüne geçilmesi sağlanmış olur. Bu konuda en önemli husus palet ölçülerini iyi bilerek ona göre tercih yapmaktır. Tabi bunun içinde taşıma yapan firmanın hangi ürünleri taşıdığını göz önünde bulundurması gerekir.

 

Bir yandan uzun süre dayanıklı ve bir yandan da uygun fiyatlı ikinci el palet oldukça fazla talep edilmektedir. Palet tercih ederken paletin kalitesi de oldukça önemlidir. Kaliteli ve ikinci el palet maliyetleri düşürürken aynı zamanda da taşımacılık işinizi kolaylaştıracaktır. Özellikle ikinci el palet seçiminde büyük ve kaliteli firmalar ile çalışmak da bir hayli önemlidir.

 

Büyük firmaların ürettikleri palet miktarları oldukça fazla olduğundan zorlanmadan ikinci el olarak da bulmak zor olmayacaktır. İkinci el palet tercih ederken firmaların göz önünde bulundurması gereken bir husus da palete yüklenecek kutu sayısının yanında konteynere yüklenecek palet sayısının bilerek palet seçimi yapmaktır.

 

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: